Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Bricka 5188557



*

nr 518 8557


Bricka

Wien, porslin/pläter


Utrop:

100 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 april 2008
kl 16:25:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/4 23:42:28 1      200 kr
4/4 11:29:10 2      300 kr
4/4 19:48:48 3      400 kr
6/4 16:00:36 4      500 kr
6/4 21:17:15 5      Vinnande bud
7/4 13:59:00 6      750 kr


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria bricka europa europeisk nysilver pläter porslin vienna wien österrike österrikisk
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:23
  • 7210 Hängen
    3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr